HVAC Otomasyon Çözümleri

HVAC Otomasyon Çözümleri

HVAC Otomasyon Çözümleri

HVAC yani İngilizce Heating, Ventilating and Air Conditioning, ısıtma-soğutma ve iklimlendirme anlamına gelmektedir.

Enerji verimliliğini, bir işin kalitesi ve niteliğinden feragat etmeden, normal yaşantımızdaki yaşam standardı ve hizmet kalitesinden, endüstriyel işletmelerde ise üretim kalitesi ve miktarının düşüşüne yol açmadan, daha az enerji harcanarak yapılması olarak tanımlayabiliriz.

HVAC Sistemi günümüzde enerji verimliliğinden, konforun artmasından, kalitenin doğru şekilde ortaya çıkarılmasına kadar pek çok konuda kolaylık sağlamaktadır.

Otomasyon sistemleri sadece endüstride değil günlük hayatımızda da yoğun olarak kullanılmaktadır. Klima ve soğutma sistemlerinin de otomasyona bağlanarak uzaktan izlenmesi ve kontrol edilebilmesi oldukça yaygın bir uygulamadır.

Otomasyon uygulamaları terzi usulü uygulamalar olup her sahanın ihtiyacı farklıdır ve doğru çözümü sunabilmek için öncelikle ihtiyaç doğru tespit edilmeli müşterinin kullanmayacağı gereksiz fonksiyonlar ile doldurulmuş karmaşık ve pahalı yapılardan kaçınılmalıdır.

PROBAK olarak siz değerli müşterilerimize her biri alanında uzman güvenilir mühendislerimizle özellikle Soğutma Sistemleri Otomasyonu ve Optimizasyonu konusunda müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel çözümler sunabilmektedir.

HVAC Otomasyon Çözümleri